«Є тільки один  дійсно невичерпний скарб – це велика бібліотека»

 П. Буаст

Штат бібліотеки:

Демчишин Марія Володимирівна – завідувач бібліотеки

Чорна Любов Антонівна – бібліотекар

             Історія бібліотеки як і історія коледжу починається з 13 вересня 1961 року. Знаходилась вона у приміщенні головного корпусу технікуму на тодішній вулиці .Калініна під номером 167 . У той час фонд 1бібліотеки налічував близько 21 830 книг.

         У матеріально-технічну базу бібліотеки входило два зали : зал книговидачі і читальний зал. Штат складався із семи осіб, послугами бібліотеки вже тоді користувалося близько 920 читачів.

     Упродовж багатьох років переважну більшість нових надходжень становила література по спеціальностями «Гідромеліорація» та «Електрифікація».  З часом до фонду бібліотеки почали входити  обов’язкові  примірники книг по нових спеціальностях, які відкривалися в технікумі. Бібліотека поповнювалася літературою з природоохоронного,  аграрного, механічного, туристичного, економічного, водного   та землевпорядкувального спрямування. Усі фонди бібліотеки  стали широко доступними не тільки для викладацького складу і студентів технікуму, а й для сторонніх читачів. Найважливішим завданням бібліотеки стало формування фонду навчальної літератури і повне забезпечення нею студентів.

          Найбільш  інтенсивний період розвитку бібліотеки припадає на 2008 рік. Тоді було створено22 читальних зали у гуртожитках коледжу та оснащено читальний зал адміністративного корпусу  3 комп’ютерами.

      На теперішній час є налагоджені  тісні зв’язки із бібліотекою Аграрного університету та бібліотеками коледжів Львова та області. Сьогодні працівники бібліотеки кожного дня працюють над тим, щоб в повній мірі забезпечити бажання навіть найвибагливіших читачів.  Бібліотека Екологічного коледжу щороку вдосконалюється і збагачує  свій фонд цікавою та корисною літературою, щоб піднімати духовній та освітній рівень наших студентів.

На даний час матеріальна база бібліотеки складає:

  • Загальна площа читального залу: 64,6 м.кв;
  • Площа книгосховищ: 195,8 м.кв;
  • Кількість читальних залів: 3;
  • Кількість читацьких місць в читальному залі: 85.

Основні показники бібліотеки:

  • Загальний книжковий фонд бібліотеки: 68 тис. видань;
  • За єдиним читацьким формуляром обслуговує бібліотека: 1230 користувачів;
  • Всього користувачів: 2354 (абонемент – 1230, читальний зал – 1124);